• KRÚŽKY 2022/2023

• Milí naši,

na základe zozbieraných prihlášok a vzdel. poukazov sa v tomto školskom roku 2022/2023 od októbra 2022 začínajú v našej škole realizovať nasledovné krúžky (viď obrázok).

Niektoré krúžky sa z nedostatku počtu prihlásených žiakov v našej ZŠAH neotvorili, v každom prípade Vám všetkým  však ĎAKUJEME za pochopenie a spoluprácu a veríme, poobedňajší čas bude pre deti zaujímavo a zmysluplne vyplnený.

• 12.09.2022 - DEŇ STRETNUTIA

• 12.09.2022 - Deň plenárneho združenia a rodičovských konzultačných hodín, na ktoré pozývame všetkých rodičov.

Účasť aspoň 1 z. zástupcu potrebná/nutná (podpisujú sa dôležité dokumenty). V prípade neúčasti je potrebné sa skontaktovať s triednou p. učiteľkou a dohodnúť si náhradný termín.

DÁTUM: 12.09.2022

ČAS: 16,00 hod

PRIESTOR: začíname v Kultúrnom dome A. Hlinku spoločne, potom presun do ZŠAH

OBSAH:

1. časť - spoločne všetci (KD A. Hlinku):

a) informácie riaditeľky školy

b) informácie predsedu a členov ZRPŠ

2. časť - v triedach ZŠAH (následne po ukončení 1. časti):

konzultačné hodiny v jednotlivých triedach:

TRAKT:

prízemie: 6.ročník

1.poschodie: 4. ročník + 9. ročník

HLAVNÁ BUDOVA:

prízemie: 1.A + 1.B

1.pochodie: 5. ročník + 7. ročník; + 8. ročník

2. poschodie (nová časť, podkrovie): 2. ročník + 3. ročník

-oboznamovanie so školskými dokumentami, podpisovanie smerníc, riešenie krúžkov

3. Po konzultáciách je možné ísť individuálne nahliadnuť do podkrovia do miestností, ktoré budú otvorené (do 18,30). Prosíme nevstupovať do zatvorených miestností.

V čase do 18,00 sa postaráme o deti z ŠKD, ktorých dozor si neviete v čase prítomnosti na plenárke zabezpečiť.

! ! ! ! ! ! ! POZOR! ! ! ! !

Prvácki zákonní zástupcovia majú  konzultačné hodiny - stretnutie v triedach-  PRED plenárkou, 15:20 vo svojich triedach, a následne sa presunú do Kult. domu. Ďakujeme za pochopenie.

- - - - -

V tento deň najneskôr je potrebné odovzdať  vzdelávacie poukazy + prihlášku do krúžku - prosíme poslať ich po deťoch ráno - dokážeme sa tak vopred pripraviť na dokončovanie a dolaďovanie krúžkov, prípadné kombinovanie.

- - - -

VYSVETLENIE ROZDIELU MEDZI KRÚŽKAMI A ODBORMI ZUŠ

1. KRÚŽKY

-realizujeme ich v našej škole pod vedením našich pg. zamestnancov (prípadne iných externých ľudí), prostredníctvom CVČ Elán, ktoré má elokované pracovisko aj v našej škole

-ponuka krúžkov vo finálnej verzii bola zaslaná dnes v správe v prílohe všetkým

-niektoré sú určené IBA pre konkrétne triedy, iné sú otvorené viacerým/všetkým

-za účasť v jednom krúžku sa neplatí (od tohto šk. roka je novinkou, že pri druhom krúžku sa už platí poplatok 2e/mesačne=18 eur).

-pri žiakoch 1.-3. sú krúžky určené všetkým žiakom danej triedy (očakáva sa účasť všetkých, sú tak "stavané"-či už s alebo bez prihlásenia)

-predpokladáme a prosíme o čo najväčší návrat vzdelávacích poukazov s prihláškou -  bez dostatku vzdelávacích poukazov nie je možné krúžky v našej škole realizovať

-zverejnená ponuka krúžkov neznamená ich realizáciu - na vznik krúžku je potrebný záujem (určené minimum)

-ponuka krúžkov je vždy v réžii školy - ponúkame také krúžky, ktoré sú ochotní pg. zamestnanci realizovať (ku ktorým majú blízko, v ktorých vedia odovzdať nielen svoj čas, ale aj svoju vášeň či znalosti), prvotným cieľom však nie je nadobúdať znalosti, ale zmysluplne stráviť voľný čas

2. ZUŠ/ ODBORY

-nerealizujujú ich naši pedagógovia

-ponuka odborov je daná štátom (výtvarný, hudobný, dramatický) a realizujú ich Základné umelecké školy(ZUŠ)

-sú určené pre všetkých žiakov škôl

-v našej škole majú elokované pracovisko 3 ZUŠky:

a) bezplatný DOTYK, ktorý v našej škole realizuje IBA výtvarný odbor

b) bezplatný RKK, ktorý v našej škole realizuje IBA literárno-dramatický odbor

c) spoplatnená ZUŠ Ľ. FULLU, ktorá v našej škole realizuje IBA hudobný odbor

(pozn. v každej ZUŠ sa realizujú súčasne všetky odbory, ale v našich školách každá ZUŠ podľa dohody IBA JEDEN z týchto odborov. Vo svojich kmeňových budovách realizujú všetky odbory.)

-na realizáciu odboru je tiež potrebné určité minimum v prípade skupinových odborov (to už neriešime my)

-aby žiak navštevoval nejakú ZUŠ, musí sa prihlásiť (v 1. deň odovzdávali reprezentanti ZUŠiek prihlášky, prípadne ste sa k nim dostali elektronicky).