• DOTÁCIA NA STRAVU OD 1. 5. 2023

• S účinnosťou od 01.05.2023 môže zákonný zástupca dieťaťa, ktoré navštevuje základnú školu požiadať o dotáciu na stravu,  je možné poberať súbežne aj daňový bonus na dieťa, aj dotáciu na stravu.

Aby Vaše dieťa mohlo prijímať "obedy zdarma", z Vašej strany MÁTE POVINNOSŤ nás DO 18.04.2023 ELEKTRONICKY CEZ EDUPAGE požiadať o dotáciu na stravu.

Čo urobiť? Ako žiadať o dotáciu na stravu?

V edupage klik na ŽIADOSTI/VYHLÁSENIA,

potom klik PRIDAŤ ŽIADOSŤ/VYHLÁSENIEa následne vložiť dátum a odoslať.

My túto žiadosť potvrdíme akceptovaním (obdobne ako v covidovom režime - keď ste poslali Vyhlásenie o bezpríznakovosti, nič zložité).

POZOR!!!!

Kto chce "obedy zdarma", je povinný túto žiadosť nám zaslať v danom termíne.

ŽIADA KAŽDÝ - to znamená všetci, ktorí na obedy už chodia aj teraz (aj v hmotnej núdzi, aj bez hmotnej núdze) + tí, ktorí by chceli začať chodiť na obedy od mája.

(teraz neriešime budúcich prvákov, aktuálne riešime žiakov v tomto školskom roku)

V ZŠ to reálne znamená, že za obed síce neplatíte, ale zostáva platba za réžiu: 6 eur/mesačne (deti aktuálne v hmotnej núdzi platia 2 eurá/mesiac).

Viac k tejto problematike nájdete napríklad aj na:https://www.jedalne.sk/clanky/financie/doc/dotacie-na-skolske-obedy-zadarmo-su-spat-565/doc-post-det.htm

• Prosba - 2% dane

• Veľmi sa chceme uchádzať o Vaše 2% a podporiť tak výchovno-vzdelávací proces v našej škole. Práve toto je tá príležitosť, kedy môžeme VŠETCI SPOLOČNE podporiť naše deti, podmienky, v ktorých žijú a trávia takmer pol dňa. Dnes Vám po najstarších deťoch posielame k tejto podpore tlačivo – je predvyplnené s adresátom (peniažky poukazujeme na organizáciu TJ Máj, oni nám podľa zoznamu všetky peniažky poctivo „vyplatia“ v nasledujúcom roku.). Viac informácií k poukázaniu 2% nájdete na:

Tlačivo je potrebné priniesť/poslať do školy najneskôr do 21.04.2023 (piatok), v prípade, že tlačivo odnesiete na daňový sami, prosíme Vás o kópiu, príp. informáciu, o akú sumu ide.

Účel tohto darovania vysvetľuje predseda rady školy, pán Papčo, v liste (viď príloha), ktorý prikladáme ku tlačivu a dnes Vám zasielame domov
            VOPRED TISÍCKRÁT VĎAKA!♥

• TESTOVANIE 9 a RIADITEĽSKÉ VOĽNO 22. 3. 2023

• Dňa 22.03.2023 riaditeľka školy udeľuje žiakom  1.- 8. ročníka RIADITEĽSKÉ VOĽNO z dôvodu Testovania 9.

V čase Testovania 9 ponúkame možnosť náhradného programu pre žiakov 1. - 5. ročníka - každý, kto si nemôže zabezpečiť dozor svojho dieťaťa, má možnosť, aby sa jeho dieťa tohto programu zúčastnilo a je v škole vítané. Viac informácii v správe.

Príchod detí je ako v bežný deň - ranný nepedagogický dozor a zber detí do 8,00 hod,
            náhradný program (zameraný na knihy a čítanie) pod dozorom vychovávateľov: 8,00 - 12,15 hod,
            následne obed v ŠJ (všetci sú z obedov odhlásení, je potrebné na tento deň svoje dieťa prihlásiť)
            a deti, ktoré navštevujú ŠKD, majú možnosť stráviť v kluBobíku poobede ako v bežný deň, do 16,00 hod.