• Vážení rodičia a priatelia školy,

• pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon nám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní na dobrú vec. Našej škole môžete pomôcť cez organizáciu: cyklistický klub CYKLISTI ČERNOVÁ.  Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Stačí urobiť iba tri veci, ktoré spolu zaberú len pár minút:

Popis krokov ako venovať 2 % dane

Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň z príjmov,  a aby Vám vystavil Potvrdenie_o_zaplateni_dane_2023.

1. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
        2. Vyplňte Vyhlasenie2023, v ktorom sú už vyplnené údaje o prijímateľovi. Uveďte Vaše meno, rodné číslo, bydlisko, sumu zaplatenej dane, a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
        3. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 21. 04. 2023 k nám do školy (pošlite po svojom najstaršom dieťati alebo vhoďte do poštovej schránky pri bočnom vchode našej školy.
        4. Ak odnesiete tlačivo na daňový úrad, prosíme Vás o kópiu, prípadne informáciu o akú sumu ide.

(2% sa poukazujú organizácii , ktorá nám peniaze odovzdá na základe zoznamu darcov, ktorých v škole evidujeme)

yesVšetkým Vám vopred srdečne ďakujeme. heart

• Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?
    1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
    2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
    3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
    4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
    5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 14222752
    6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Podávate si daňové priznanie sami?
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
    3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 14222752
    4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Postup pre právnické osoby
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
    3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 14222752
    4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
    5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

• PaedDr. Erika Janigová, PhD. janigova.zsah@gmail.com
      • 1. stupeň: Mgr. Dana Markiová Mgr. Miroslava Stašová 2. stupeň: Mgr. Veronika Harčárová Mgr. Jana Papčová + Mgr. Lenka Malá
      • koordinátor: Mgr. Zuzana Glončáková gloncakova.zsah@gmail.com členovia: Mgr. Vladimíra Kocsisová - ŠŠP kocsisova.zsah@gmail.com Mgr. Katarína Hrušková - PG AS hruskova.zsah@gmail.com Mgr. Ľubomíra Erdoganová erdoganova.zsah@gmail.com Bc. Júlia Jirotková jirotkova.zsah@gmail.com Mgr. Jana Pojezdalová, PhD. pojezdalova.zsah@gmail.com PaedDr. Erika Janigová, PhD. janigova.zsah@gmail.com