• Oddelenia ŠKD

Vítame Vás na stránke nášho kluBobíka! :)

1. Základné informácie o jednotlivých kluBobíkovských oddeleniach:

-kluBobíkovskí šéfinovia -alias pani vychovávateľky a pán vychovávateľ -  majú  deti podelené nasledovne:

Mgr. Lenka Malá (utorok čiastočne Bc. Júlia Jirotková)

I. oddelenie (1.A+ 1.B )

Bc. Barbora Zacharová:

II. oddelenie (2.A + 2.B časť)

Mgr. Marcela Mrvová:

III oddelenie (2.B časť + 3. ročník)

Mgr. Róbert Bučko:

IV. oddelenie (4. + 5. ročník)

2. Ako sa stať kluBobíčaťom?

Ak chceš byť účastný nášho života v kluBobíku, stačí si kliknúť  TU :)

(bez prihlášky to skrátka nepôjde :))

3. KluBobíkovský svet v jednotlivých oddeleniach najlepšie spoznáš cez našu "elektronickú kroniku", stačí kliknúť na príspevok s názvom, v ktorom sa nachádza ŠKD. TU:)

4. Formálnosti:

a) Zaraďovanie detí do ŠKD

Deti sa zaraďujú do ŠKD vždy

-na jeden školský rok

-na základe písomnej žiadosti podanej zákonným zástupcom dieťaťa, obvykle na začiatku školského roka.

Pozn.: Zaradiť dieťa do ŠKD je možné aj počas školského roka, avšak vo vytvorenej skupine sa prihliada na počet, skupinu detí a priestorové podmienky - preto sa môže stať, že po zvážení skôr uvedeného v danom školskom roku dieťa na základe objektívnych skutočností už v priebehu školského roka nemusí byť prijaté.

b) Mesačný poplatok

Na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou ŠKD v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Ružomberok  prispieva zákonný zástupca mesačne sumou 15 eur.

Platba sa realizuje - prevodom na bankový účet najneskôr do 10. dňa príslušného kalendárneho mesiaca.

Odpustenie poplatku je možné na základe VZN - viď VZN 5/2022

Platba na: SK90 0900 0000 0050 7144 1914

c) Dochádzka detí

Rozsah dennej dochádzky, spôsob odchodu detí, prípadne záujmovú činnosť (krúžky) mimo ŠKD uvedie rodič na žiadosti. Prípadné zmeny v dochádzke a spôsobe odchodu oznamuje rodič zásadne iba písomne (pokiaľ sa nejedná o závažné a náhle okolnosti).

d) Prevádzka ŠKD

ŠKD sa riadi režimom dňa, ktorý je nasledovný:

-poobede: (podľa rozvrhu)

11:15 - 13:30 (kmeňová trieda pre určené oddelenie/von/ŠJ)

-individuálne hry v triede, kolektívne hry, počúvanie CD, rozhovory, vychádzka, hygiena, stolovanie v školskej jedálni

13:45 - 15:00 (rôzne triedy)

tematické rotovanie jednotlivých oddelení utorok- piatok a aktivity zahŕňajúce všetky oblasti

(vrámci toho aj angličtina hrou)

upratovanie

príprava na vyučovanie, písanie domácich úloh, didaktické hry

odchod detí z ŠKD

e) Výchovno - vzdelávacia činnosť

1. Výchovno vzdelávacia činnosť ŠKD je zameraná na činnosti oddychového, rekreačného a záujmového charakteru a na prípravu na vyučovanie, ktoré sa uskutočňujú v jednotlivých oddeleniach ŠKD. Činnosť je rozmanitá, rozvíja kreativitu a predstavivosť detí, nadväzuje na školský vzdelávací program a jeho špecifiká.

2. Záujmová činnosť sa uskutočňuje spravidla v záujmových útvaroch príležitostného, krátkodobého alebo dlhodobého charakteru, pričom sa umožňuje deťom účasť aj na ďalších formách záujmovej činnosti mimo školy, resp. ZUŠ vyučovania v budove školy (elokované pracovisko), prípadne krúžková činnosť v budove školy či v okolí.

3. V oblasti rekreačného charakteru - vychádzkami, športom a cvičením sa umožňuje deťom čo najviac voľného času stráviť pohybom a pobytom na čerstvom vzduchu a takto sa starať o dobrý telesný a psychický rozvoj žiakov.

4. Po dohode s rodičmi detí sa venuje náležitá pozornosť príprave na vyučovanie.

5. V čase určenom na prípravu na vyučovanie si žiaci podľa pokynov vypracujú úlohy, opakujú učivo, nevyrušujú ostatných.

6. Súčasťou výchovno-vzdelávacej činnosti je aj stravovanie detí. Deti prichádzajú do jedálne pod dozorom vychovávateľky, slušne sa správajú a správne stolujú.

7. Vychovávateľka učí deti postupom pri stravovaní, hygienickým návykom a žiakom 1. ročníka pomôže pri obsluhe v školskej jedálni.

• PaedDr. Erika Janigová, PhD. janigova.zsah@gmail.com
      • 1. stupeň: Mgr. Dana Markiová Mgr. Miroslava Stašová 2. stupeň: Mgr. Veronika Harčárová Mgr. Jana Papčová + Mgr. Lenka Malá
      • koordinátor: Mgr. Zuzana Glončáková gloncakova.zsah@gmail.com členovia: Mgr. Vladimíra Kocsisová - ŠŠP kocsisova.zsah@gmail.com Mgr. Katarína Hrušková - PG AS hruskova.zsah@gmail.com Mgr. Ľubomíra Erdoganová erdoganova.zsah@gmail.com Bc. Júlia Jirotková jirotkova.zsah@gmail.com Mgr. Jana Pojezdalová, PhD. pojezdalova.zsah@gmail.com PaedDr. Erika Janigová, PhD. janigova.zsah@gmail.com