• Poriadok ŠKD

1. ŠKD je v prevádzke počas školského roka  v  nasledujúcom prevádzkovom režime:  po vyučovaní ( podľa rozvrhu ) od 11.15 do 16.00 hod.

2. Deti sa do ŠKD  zaraďujú spravidla na jeden školský rok. Prihlásiť ich možno na začiatku príslušného školského roka na základe odovzdania vyplnenej žiadosti zákonným zástupcom dieťaťa.

3. Rozsah dennej dochádzky a spôsob odchodu z ŠKD uvedie rodič v prihláške do ŠKD. Prípadné zmeny v čase alebo spôsobe odchodu oznamuje rodič písomne.

4. Príchod detí do ŠKD zabezpečujú vychovávatelia po dohode s vyučujúcim.

6. Cudzím osobám bez písomného súhlasu deti nevydávame.

7. Opustiť ŠKD bez povolenia vychovávateľky je neprípustné.

8. Na obed chodia deti spoločne s vychovávateľkou (podľa rozvrhu odchodu na obed do ŠJ), dodržiavajú hygienické návyky. Prihlásenie a odhlásenie detí z obeda zabezpečujú rodičia.

9. Za bezpečnosť detí v ŠKD zodpovedá vychovávateľka alebo zastupujúca osoba. Na začiatku školského roka musia byť deti oboznámené so školským poriadkom a školským  poriadkom ŠKD pri ZŠ A. Hlinku Ružomberok - Černová.

10. V ŠKD sa dieťa správa slušne a kolektívne. Dodržiava školský poriadok a školský poriadok ŠKD.

11. V prípade úrazu poskytne vychovávateľka dieťaťu prvú pomoc a informuje rodičov. Napíše záznam o školskom úraze.

12. V ŠKD musí dieťa mať vlastné hygienické potreby (prezuvky, vreckovky...). Odporúčame, aby deti mali na prezlečenie tepláky, nakoľko žiaci chodievajú vonku a do telocvične.

13. Školské aktovky si deti odkladajú na vyhradené miesto.

14. Deti šetria potreby ŠKD( hračky, zariadenie, knihy...). Ak niečo poškodia alebo zničia, rodičia musia vec  opraviť, nahradiť alebo zaplatiť.

15. Nosenie drahých a nebezpečných predmetov je zakázané.

16. Poplatok do ŠKD je 15€ mesačne na jedno dieťa. Uhrádza sa každý mesiac do 10 dňa príslušného mesiaca.

Pravidlá bezpečného školského klubu

1. Po príchode do ŠKD odkladám školskú aktovku na určené miesto

2. Na obed a z obeda odchádzam v sprievode pani vychovávateľky alebo pani učiteľky.

3. Dodržiavam hygienické návyky

4. Ak sa necítim dobre, alebo sa zraním, okamžite to hlásim pani vychovávateľke

5. Nikdy svojvoľne neopúšťam triedu, v prípade odchodu to oznámim pani vychovávateľke

6. K vybaveniu a zariadeniu ŠKD sa správam šetrne